Historia

Rok 2003 to początek naszej przygody z motocyklami. Nowy biznes to nowe wyzwania. By zaistnieć w świadomości właścicieli hurtowni, warsztatów i dealerów wydaliśmy nasz pierwszy papierowy katalog. Pozwoliło nam to dotrzeć do wielu nowych klientów. Staliśmy się rozpoznawalni na polskim rynku. Zaczęliśmy także podpisywać umowy importerskie z markami, z którymi współpracujemy do dnia dzisiejszego (Wossner, Kellermann). Znaleźliśmy wielu dostawców, pozwalających na poszerzenie naszego asortymentu o produkty światowych marek (Highway Hawk, Shin-yo itp.)

Kolejny rok to początek współpracy z przyjaciółmi z TRW. Staliśmy sie oficjalnym importerem tej marki. W naszej ofercie pojawiły się produkty z czerwonym logo, w umowach z kontrahentami natomiast, nowe programy partnerskie (w tym cieszący się do dziś dużą popularnością TRW Biker Service).

Rok 2005 przyniósł małą zmianę w naszej taktyce sprzedaży. Poprzez nasz sklep internetowy (www.czesci-motocyklowe.pl) otworzyliśmy się na klientów detalicznych. Stworzyliśmy od podstaw strukturę sprzedaży detalicznej, dzięki czemu objęliśmy swoim zasięgiem większą część rynku.

W roku 2006 po raz pierwszy wystawiliśmy się na największych polskich targach motoryzacyjnych w Warszawie. Nasza oferta spotkała sie z niezwykle pozytywnym odbiorem (co skłoniło nas do pojawienia sie tam ponownie w latach 2007 i 2008). Nasze stoisko przyozdabiał Suzuki GSXR 1100, wykonany przez czołowa warszawska firmę customową przy wykorzystaniu naszych części. Targi pozwoliły nam na nawiązanie współpracy z wieloma nowymi kontrahentami. Ugruntowaliśmy swoją pozycje, a także nawiązaliśmy wiele nowych znajomości. W roku 2006 nasza firma zaangażowała się w niezwykły projekt naszego kolegi. Jego wyprawa na Syberię odbyła się dzięki naszemu wsparciu finansowemu oraz najwyższej jakości częściom pochodzącym od naszych producentów.

W roku 2008 zmieniliśmy wygląd naszego logo i wydaliśmy nowy katalog (w wersji elektronicznej) z naszym asortymentem. W tym samym czasie udało nam sie pozyskać nowego dostawcę, w postaci największego producenta zębatek w Europie, niemiecką firmę Esjot. Dzięki temu w chwili obecnej jesteśmy w stanie dostarczać napędy do prawie każdego motocykla, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany.

Rok 2009 to otwarcie nowego sklepu internetowego z asortymentem firmy Wossner. W tym samym roku, zaczęliśmy handlować tłokami samochodowymi. Była to dla nas zupełna nowość, ale jak zawsze, sprostaliśmy wymaganiom rynku i zaistnieliśmy w świecie sportów samochodowych. W chwili obecnej mamy wielu stałych klientów na ten asortyment.

Rok 2010 przynosi nam nową markę do promowania. Dzięki partnerom biznesowym i kontaktom, jakie zdobyliśmy na motocyklowych targach branżowych postanowiliśmy wystartować z naszą własną, kompletnie nową marką. Było dla nas wyzwaniem, aby stworzyć coś od samego początku. Nawiązaliśmy więc współpracę z fabrykami, oferującymi wymaganą przez nas najwyższą jakość produkcji i weszliśmy na rynek z częściami i akcesoriami „RED PARTS”. W tym momencie nasza marka istnieje na rynku już od dwóch lat i bez cienia wątpliwości możemy stwierdzić, że odniosła sukces. Staliśmy się rozpoznawalni na polskim rynku i co ważniejsze, stworzyliśmy coś, czemu ufają motocykliści.

W roku 2011 zmieniliśmy nasz sklep internetowy. Odświeżyliśmy wygląd i dodaliśmy wiele nowych produktów do naszej oferty. Nasze wysiłki z lat poprzednich, sprawiły, że znaleźliśmy się wśród 10 najważniejszych firm zajmujących się częściami motocyklowymi na polskim rynku.

Rok 2014: nadszedł czas, aby zwiększyć pomieszczenia biurowe oraz magazynowe. Nasza firma przenosi swoją siedzibę pod nowy adres, od teraz posiadamy w szczecinie także salon firmowy, ekspozycję towarów oraz magazyn w jednym miejscu.. Duże wyzwanie logistyczne dla wszystkich pracowników, ale powiodło się bez wstrzymywania sprzedaży wysyłkowej.

W roku 2016 udało się nam wdrożyć zaplanowaną od lat automatyzację systemu IT. Powstał nowy sklep internetowy, który jest połączony bezpośrednio z naszym systemem magazynowym. Uwidocznione stany magazynowe oraz dostępność towarów jest od teraz widoczna bezpośrednio z funkcji koszyka. Strefa hurt działa dla naszych kontrahentów prowadzących działalności motocyklową bez problemowo, szybko i sprawnie. Asortyment wzrósł o kolejne tysiące produktów , do dziś w ofercie około 66 tys. różnych towarów, które są oferowane w ciągłej sprzedaży.